Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

NOVINKY

arr3Rozbory balených vod Shrnutí: Balené vody musí splňovat požadavky legislativy na obsah cizorodých látek Rozbory... arr3LEGIONELLA A LEGIONÁŘSKÁ NEMOCLegionářská nemoc je druh pneumonie způsobený bakterií Legionella pneumophila a příbuznými... arr3Novela vyhlášky č. 252/2004 Sb.Dne 14.5.2014 byla vydána ve Sbírce zákonů ČR pod číslem 83/2014 Sb. novela vyhlášky č. 252/2004... arr3Zapáchající teplá (ohřívaná) vodaTaké Vás trápí nepříjemný zápach teplé vody? Už jste vyzkoušeli všechny možné rady na odstranění...

KONTAKTY

Vodohospodářská správa ČR
Primátorská 36
180 00 Praha 8
tel: 228 222 168
napište nám

Zapáchající teplá (ohřívaná) voda

Také Vás trápí nepříjemný zápach teplé vody? Už jste vyzkoušeli všechny možné rady na odstranění zápachu, ale bez výsledku? Tento problém se týká především majitelů vlastních zdrojů vody (studna, vrt). Příčinou ve většině případů bývá nadměrné množství sulfátu spolu s bakteriemi, nebo přítomnost některých minerálů (reakce s hořčíkovou anodou). Bakterie tento sulfát redukují. Bakterie, které byly zbaveny kyslíku, produkují plyn sulfidu vodíku (zápach) využívající iontu vodíku z anodové ochrany ohřívače (bojleru). Pokud do ohřívače přivedete vodu horší kvality, zvyšuje se činnost této anody a tím vzniká více plynu sulfidu vodíku. Doporučujeme anodu vyměnit za jinou, která bude mít jiné složení např.(correx). Jiným řešením může být anodu zcela vymontovat (snížíte životnost ohřívače), ale za cenu odstranění zápachu. Další s možností je upravit vodu před vstupem do ohřívače vhodným filtrem, aby nedocházelo k výše zmíněným reakcím.

 

Titanová anoda CORREX MP s cizím zdrojem napájení je použitelná pro všechny smaltované nádoby s objemem do 300 litrů. Pro trvalou ochranu 24 hodin je nutné anodu zapojit mimo zdroj napětí pro ohřívač (snížený tarif HDO) např. přímo do zásuvky. Anoda má velmi nízkou spotřebu energie. Tato titanová anoda CORREX MP po připojení na zdroj energie slouží po celou dobu životnosti ohřívače.