NOVINKY

arr3Rozbory balených vod Shrnutí: Balené vody musí splňovat požadavky legislativy na obsah cizorodých látek Rozbory... arr3LEGIONELLA A LEGIONÁŘSKÁ NEMOCLegionářská nemoc je druh pneumonie způsobený bakterií Legionella pneumophila a příbuznými... arr3Novela vyhlášky č. 252/2004 Sb.Dne 14.5.2014 byla vydána ve Sbírce zákonů ČR pod číslem 83/2014 Sb. novela vyhlášky č. 252/2004... arr3Zapáchající teplá (ohřívaná) vodaTaké Vás trápí nepříjemný zápach teplé vody? Už jste vyzkoušeli všechny možné rady na odstranění...

KONTAKTY

Vodohospodářská správa ČR
Primátorská 36
180 00 Praha 8
tel: 228 222 168
napište nám

Úvod »Informace o vodě » UV dezinfekce vody

UV dezinfekce vody

Dezinfekce pomocí UV záření


Voda je nezbytná – neobejde se bez ní téměř žádný živý organizmus. Například naše tělo je ze 70 % tvořeno touto směsí vodíku, kyslíku a dalších látek, jako například minerálů a solí. Voda, kterou přijímáme, ovšem nesmí obsahovat nečistoty, jež by pro nás byly škodlivé. Patříte k lidem, jimž není jejich zdraví ukradeno? Pak si tedy přečtěte následující článek, který vám poskytne důležité informace o dezinfekci vody pomocí UV záření, bez užití chemických prostředků!

 

Co je UV záření a co jej vytváří?


UV záření je tvořeno ultrafialovými paprsky. K jejich emitování se využívá UV reaktor. Tento druh záření lze využít k zamezení šíření mikroorganizmů a k jejich úplnému zničení. Velice výhodné je proto použití UV paprsků k eliminaci živých organizmů v pitné vodě. Reaktory si můžete nechat nainstalovat kamkoliv – do domácnosti, kanceláře nebo do průmyslových provozů.

Praktické je využití této metody dezinfekce v případě vody ze studny. Na škodu ale není podrobit dodatečné péči ani vodu z vodovodu – po náhodných rozborech bývají lidé mnohdy překvapeni, co k nim z vodáren potrubím putuje.

 

Jaké jsou výhody UV záření?


Využití dezinfekce pomocí UV záření přináší mnoho výhod. Tou hlavní je pochopitelně zničení mikroorganismů (i těch, které běžně odolají chlorové dezinfekci) a to bez toho, že by došlo ke kontaminaci vody dezinfekčními chemikáliemi, jež se běžně používají. Značný rozdíl oproti chemické dezinfekci pocítíte i při samotném ochutnání čisté vody, neboť bude kvalitnější a lepší.

 

Kde mohu UV reaktor zakoupit a jak s ním zacházet?


Pokud si chcete opatřit UV reaktor, lze si jej pořídit ve specializovaných prodejnách. Pro více informací můžete nahlédnout na webové stránky www.uv-sterilight.cz. Najdete tam veškeré podklady, a také máte příležitost kontaktovat pověřeného pracovníka. Ten vám rád zodpoví veškeré dotazy, na které nenajdete odpovědi na webu. UV-STERILIGHT se kromě prodeje zabývá také poskytováním služeb, a to počínaje poradenstvím a konče samotnou montáží a servisem UV dezinfekce.

 

Na co ještě čekat?


Zaujal vás tento článek? Pak se tedy podívejte na stránku www.uv-sterilight.cz a poraďte se s odborníky. Čím dříve si zajistíte dezinfekci vody pomocí UV záření, tím dříve si budete moci vychutnat opravdovou čistotu bez chemie.